Velkommen til Ringbillett, din lokale billettportal!

Forsiden Arrangementer Min side Handlekurv Login Bli medlem Gavekort Kontakt oss ×
Forsiden

Di derre - anonyme akustikere

"Da ønsker vi hjertelig velkommen til dette møtet i AA - Anonyme Akustikere."

Di derre – ofte omtalt som selve lyden av norsk 90-tallspop – har i over tre tiår fått hele Norge til å synge med på slagere som «Jenter», «90-metersbakken» og «Børs Cafe», og figurer som Berger, Erik Vea, Gunn og Faren til Ivar har etter hvert blitt allemannseie.

Nå legger Di derre bort sine elektriske alibier, og bytter ut trommesett og elgitarer med vaskebrett og kassegitarer. Gamle slagere får en ny vår i akustisk innpakning. Etter mange år med utsolgte turneer, gjentar Di Derre suksessformatet "Anonyme Akustikere" som de besøker utvalgte kulturhus med våren 2027. De har bevart sin popularitet gjennom årene og begeistrer fortsatt publikum med sine unike akustiske tolkninger og tidløse låter.

«Di derre har vært en folkefavoritt i så mange år, at de kan kalles en institusjon i norsk musikkliv.» – Kongsberg Jazzfestival

«Det blir høy hyggefaktor når Di Derre, med Jo Nesbø i spissen, gir oss selve lyden av klassisk norsk nittitallspop.» – Aftenposten

Jo Nesbø – Vokal, gitar
Magnus Larsen jr. – Bass
Espen Stenhammer – Trommer
Halvor Holter – Tangenter
Unni Wilhelmsen – Gitar, vokal
Lars Jones – Gitar

Info:

Tid:

3. mars 2027

Sted:

Gledeshuset, Hønefoss

Kart:
Spillestedet på kart

Forestillinger:

onsdag 3. mars 2027
kl. 19:00
Di derre - anonyme akustikere
Sted: Gledeshuset | Kr 665,- (inkl.avgift)
Finn billetter >>
Annonser: